Pojiva

Modifikované asfalty

Asfalt modifikovaný, neboli polymerem modifikovaný bitumen (PmB) je pojivo, které se vyrábí ze silničního asfaltu a plastomeru ve speciálním homogenizačním zařízení a používá se zejména v silničním stavitelství. Modifikace výrazně zlepšuje vlastnosti nejen samotného modifikovaného asfaltu, ale především samotné vrstvy položené obalované asfaltové směsi. Správci i uživatelé vozovek jistě ocení zejména výbornou odolnost proti vyjíždění kolejí, odolnost proti stárnutí a únavě materiálu. Výrazně se tak zvyšuje kvalita a komfort při užívání vozovky v průběhu její životnosti a tím dochází k dlouhodobé úspoře prostředků v hospodaření s vozovkou. Použití modifikovaných asfaltů prodlužuje životnost vozovek a výrazně přispívá k ochraně životního prostředí, protože šetří přírodní zdroje.

Tento moderní materiál se používá zejména jako pojivo v obalované asfaltové směsi dle výrobních předpisů pro ložné a obrusné vrstvy na vozovkách s vysokou třídou dopravního zatížení.

Modifikované asfalty Inreco vyrábí na zařízení, které má certifikovaný systém řízení výroby dle požadavků EN 14023:

  • PmB 25/55-60
  • PmB 45/80-55
  • PmB 45/80-65
  • a další dle vašich speciálních požadavků;

Dopravu modifikovaných asfaltů zajišťujeme v silničních autocisternách nebo po domluvě naplníme přímo cisternu zákazníka v přepravním režimu ADR. Teplota čerpání je v závislosti na vlastnostech materiálu v rozmezí 135 až 150 °C.

Skladování na obalovnách je vhodné v k tomu určených zásobnících s nepřímým ohřevem, nejlépe s mícháním pro průběžnou homogenizaci teploty a materiálu samotného. Optimální skladovací teplota je závislá na fyzikálně – mechanických parametrech konkrétního produktu a pohybuje se v rozmezí 160 až 170 °C. Při dlouhodobém skladování je vhodné teplotu snížit.

S polymerem modifikovanými asfalty (PmB) z našeho výrobního sortimentu budete spokojeni. Jsme součástí mezinárodní skupiny PANKAS GROUP se zkušenostmi s výrobou asfaltových materiálů již od roku 1939. Více informací naleznete na www.pankas.dk

 

Pro více informací nás kontaktujte.

Pro více informací nás prosím kontaktujte

E-MAIL
info@inreco-asfalt.cz

* Jméno :
* E-mail :
* Vaše zpráva :
* Ověřovací kód :
* Údaje označené hvězdičkou je nutné vyplnit..